Veterinol roztok 250ml

Neohodnotené
Značka: Veterinol
Dezinfekčný roztok pre všetky druhy zvierat na ošetrenie rán. Balenie 250 ml.
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Kód: 10542
€9,90 / ks €33 / 1 l
Veterinol roztok 250ml
Neohodnotené
Značka: Veterinol
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 70 Eur
Veterinárne poradenstvo
Veterinárne poradenstvo
VETERINOL je superoxidovaný, netoxický a nedráždivý prostriedok, ktorý sa používa na čistenie, zvlhčovanie a ošetrovanie akútnych a chronických rán, abscesov, popálenín a odrenín u všetkých druhov zvierat. Znižuje mikrobiálnu záťaž rán a napomáha vytvoreniu vlhkého prostredia v rane, čím umožňuje organizmu rozvinúť vlastný proces hojenia.

Je to slovenský výrobok, ktorý bol vytvorený práve za účelom pomoci pri terapii ťažkých a rozsiahlych zranení, pri infikovaných a chronických ranách, pri drobných škrabancoch a eróziách nielen na koži, ale aj na slizniciach. Účinná látka v prípravku presne napodobňuje imunitný systém zvierat a preto nevytvára rezistenciu.

Nepoškodzuje zdravé tkanivá, nie je toxický a ani nedráždi oči, uši, dýchacie cesty, kožu a sliznice zvierat, ako aj ľudí, ktorí ich ošetrujú.

Ako funguje?

Účinnou látkou je kyslík a kyselina chlórna. Kyselina chlórna je jednou z hlavných zložiek, ktorú využíva imunitný systém zvierat pri likvidácii patogénov (baktérie, vírusy, kvasinky, plesne a iné). Biele krvinky (predovšetkým neutrofilné granulocyty) produkujú za normálnych okolností dostatočné množstvo kyseliny chlórnej, ktorá má úžasnú schopnosť prenikať hlboko do telesných tkanív, kde pri jej kontakte s patogénmi ich zneškodní. Pri procese likvidácie patogénov uvoľní kyselina chlórna biologicky aktívny kyslík, ktorý ich chemickým pôsobením – oxidáciou, deštruuje.

V prípade oslabenej imunity (vek, trauma, alergia, chronicky prebiehajúce ochorenie, metabolické ochorenie, a iné), kedy si organizmus zvierat nedokáže vyprodukovať dostatočné množstvo kyseliny chlórnej, ju vieme Veterinolom doplniť zvonku a urýchliť tak liečebný proces.

U koho sa využíva?


Je bezpečný pre všetky druhy zvierat, vrátane exotických zvierat, vtákov, obojživelníkov a plazov.
Je vhodný aj pre použitie na oplach zvieracích misiek, hračiek, postrojov, obydlí (klietka, akvárium, terárium) a nástrojov, či pomôcok v strihacích salónoch, v zvieracích obchodoch, a na ambulanciách. VETERINOL  nielen dezinfikuje a ošetruje, ale aj účinne eliminuje rôzne pachy.


Kontraindikácie:

Neexistuje kontraindikácia pre aplikáciu. Je možné ho podávať súbežne so všetkými druhmi liekov, podávaných každou cestou. Je bezpečný pri opakovanom používaní u gravidných a laktujúcich zvierat, ako aj u zvierat určených pre ľudský konzum. Je vhodný aj pre výstavné a súťažné zvieratá.

Aké sú vedľajšie účinky?

V prípade chronických a ťažko infikovaných rán a abscesov, je možné pozorovať exacerbáciu liečebného procesu, po ktorom nasleduje zmiernenie zápalovej reakcie a celkovo výrazné zlepšenie vzhľadu rany. Pri aplikácii neštípe, nebolí a zvieratá ho veľmi dobre tolerujú. Neprekáža im mierne slaná chuť, ani slabý zápach chlóru. Veľmi dobre ho prijímajú vo vode, ako aj pri samotnej aplikácii na citlivé a boľavé miesta (koža, sliznice, oči, uši).

U niektorých zvierat je možné pozorovať nepohodlie pri aplikácii spreju a to z dôvodu zvukového vnemu, ktorý pri sprejovaní vytvára. V takom prípade je možné aplikáciu prevádzať formou laváže pomocou striekačky, alebo v kombinácii s namočenou gázou.

VETERINOL je možné použiť na:


drobné rany, erózie a škrabance
rany rôznej etiológie (hryzné rany, tržné rany, bodné rany a iné)
dermatitídy rôznej etiológie (podlom u koní, „hot-spot“ u malých zvierat)
chronické a nehojace sa rany
infikované rany, abscesy
popáleniny (všetky stupne)
ošetrenie hniloby kopýt a paznechtov
dezinfekcia pupočného pahýľa
dezinfekcia oblasti pred injekčnou aplikáciou
dezinfekcia kože pred chirurgickým zákrokom (s využitím, alebo bez využitia iných dezinfekčných prostriedkov)
toaleta uší (možnosť použitia súbežne s otologikami, bezpečný pri ruptúre bubienka)
toaleta očí (vyplachovanie očí, bakteriálna infekcia, vírusová infekcia – napr. herpes vírus u mačiek)
toaleta ústnej dutiny (ošetrenie pri stomatitíde, gingivitíde, poraneniach v ústnej dutine a v okolí pyskov, pri laryngo-tracheitíde)
v abdominálnej dutine perioperačne (napr. pri pyometre na dezinfekciu pahýľa maternice)
toaleta a výplach análnych žliaz
irigácia močového mechúra pri cystitíde alebo močových kameňoch
postoperačná starostlivosť o rany
irigácia obsahu maternice pri pyometre
toaleta prepucia u psov
dezinfekcia vemena pred dojením (možnosť využitia aj pri oplachu dojacieho zariadenia, nakoľko Veterinol účinne eliminuje pachy)


Sprostredkovateľ pre SR: PHARMACOPOLA s.r.o., Svätokrížske nám. č. 11, 965 01 Žiar nad Hronom

Výrobca: Aquasystem, S.r.o., Hradská 14893/76, 821 07 Bratislava

Balenie: 250 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Veterinárne pomôcky a prípravky
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: