Feliway difuzér pre mačky 48 ml

Neohodnotené
Prípravok pre mačky s feromónmi umožňuje zvládnuť a kontrolovať problémové situácie.
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Kód: 2500
€39,25 / ks €817,71 / 1 l
Feliway difuzér pre mačky 48 ml
Neohodnotené
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 70 Eur
Veterinárne poradenstvo
Veterinárne poradenstvo

Feromóny u cicavcov majú funkciu „informátora“ – ostatným jedincom toho istého druhu prezradia všetko dôležité – od emocionálneho stavu jedinca, cez sexuálny cyklus, zaradenie v hierarchii, atď.Keďže mačky sú výsostne teritoriálne zvieratá, každá zmena v ich okolí môže mať na ich psychiku a správanie veľký vplyv. Mačky zanechávajú svoje feromóny otieraním hlavy o predmety alebo ľudí. Ich majitelia si často neuvedomujú, že mačka si takto „značkuje“ svoje okolie vrátane svojho chlebodarcu. Robí to pomocou tvárových feromónov. Ide o účinný a bezpečný spôsob ako prinavrátiť prirodzenú rovnováhu správania sa mačky v situáciách, v ktorých sa cíti neistá, čo sa prejavuje značkovaním močom, vertikálnym škriabaním, stratou apetítu alebo znížením záujmom o interakciu. Ide o syntetickú verziu prirodzeného tvarového feromónu, je bezpečný, nemá žiadne účinky na iné druhy zvierat a ľudí. Jednoduchá aplikácia, nálada mačky je ovplyvnená účinnou látkou, ktorá je vyparovaná do vzduchu.

Indikácia: Mačacie tvárové feromóny majú viaceré funkcie: emocionálna stabilizácia jednotlivca - feromóny zabezpečujú emocionálnu rovnováhu jedinca a vyvolávajú pocit bezpečia. orientácia v priestore - feromóny napomáhajú mačkám v orientácii. Medzi mačkami, žijúcimi napr. v jednej domácnosti, sa vytvárajú tzv. feromóny s príbuzenskou funkciou, ktoré sú špecifické len pre túto skupinu. Na ich základe je okamžite odhalený každý votrelec. značkovanie teritória - v novom prostredí, v novom byte, po výmene nábytku, počas návštevy príbuzných, dovolenky – sa mačka, na rozdiel od psa, cíti ohrozene a stratená. Známe, upokojujúce prostredie a vône sú zrazu preč a to mačku znervózni. V takejto situácii môže vystresovaná mačka začať značkovať priestor močom alebo vertikálnym škriabaním (na zvislých plochách, najčastejšie okolo dverí alebo okien). Značkovať močom môžu tak mačky ako kocúri, kastrovaní aj nekastrovaní jedinci. Podľa odbornej literatúry zhruba 10% kastrovaných kocúrov a 5% sterilizovaných mačiek značkuje naďalej aj po zákroku.

Dávkovanie: Ako dosiahnuť najlepší výsledok? Poraďte sa so svojím veterinárom, či za danými príznakmi nie je žiadne iné ochorenie vašej mačky. Dĺžka podávania prípravku závisí na individuálnom prípade, preto sa opýtajte svojho veterinára. Netraste vašu mačku, ak ju prichytíte ako značkuje močom alebo škrabe na povrchy, pretože tým iba zvýšite u nej pocit nepokoja a obáv. Elektrický difúzer je potrebné umiestniť do miestnosti, kde mačka značkuje alebo škriabe alebo kde sa najviac zdržuje. Difúzer je účinný na ploche 50-70m2. Jedna fľaštička vydrží približne 4 týždne, pokiaľ je difuzér neustále zapnutý v zásuvke.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Prípravky proti stresu
Hmotnosť: 0.085 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Feliway pre mačky náhradná náplň do difúzera 48 ml
€28,30

Prípravok pre mačky s feromónmi umožňuje zvládnuť a kontrolovať problémové situácie.

Kód: 2501